Jak samodzielnie sprawdzić swoje czakry?

Dziś postanowiłem opisać Ci coś bardzo przydatnego. Nawet bez nauki Analizy Duchowej możesz samodzielnie sprawdzić, w jakim stanie są Twoje czakry. Oczywiście najwięcej ma tu do powiedzenia Analiza Duchowa. Ma ona w sobie aż cztery metody badania każdej czakry.

 

Pierwszy ze sposobów, który możesz zastosować już dziś, to analiza czakry za pomocą energii dłoni. Zaburzona czakra zawsze pobiera dużo energii z dłoni, kiedy do niej dłoń przyłożysz. Poczujesz to jako ciepło. Kiedy przesuniesz dłoń obok czakry, to odczucie tego ciepła znika. Oczywiście ma to być dłoń dawcza, czyli zazwyczaj prawa.  Tak też możesz odnaleźć swojej czakry. Przynajmniej te, które są zaburzone i pobierają energię. Dlaczego tak  to działa?

 

Zaburzenie czakry wynika z silnych napięć, zaburzenia sfery energetycznej, zakorzenionych emocjonalnych wzorców itp. Można to porównać do takiej rany energetycznej. Przy zaburzonej czakrze energii w niej brakuje. Po przyłożeniu dłoni dawczej energia będzie zasysana do czakry do momentu, kiedy czakra się zharmonizuje.

 

Niestety bez odnalezienia przyczyn i usunięcia ich, takie zharmonizowanie działa tylko na chwilę. Energetyzując czakrę nie usuwasz przyczyny zaburzenia. Nie jest to przyczyna tylko energetyczna, czyli problem nie znajduje się w ciele energetycznym a w ciałach wyższych. By zanalizować problem trzeba przeanalizować ciała emocjonalne, mentalne i przyczynowe. Przy czym, wystarczy, że zanalizujesz ciało przyczynowe. Ale o wiele łatwiej je zanalizować, jeśli analizujesz  po drodze ciała emocjonalne i mentalne.

 

Są jeszcze dwa sposoby, które pozwolą Ci w miarę trafnie sprawdzić stan swoich czakr i to bez nauki Analizy Duchowej. To bardzo proste sposoby. Nie są tak dokładne, jak przy Analizie Duchowej, ale warto je znać.

 

Zwróć uwagę na swoje ciało. Czakra zaburzona nie dostarcza wystarczającej ilości energii życiowej do organów, które ją otaczają. Przy okazji w jej okolicach zakorzenione są przyczyny jej zaburzenia, czyli energetyczne, mentalne i emocjonalne negatywne wzorce. To dlatego pojawiają się w tych miejscach uczucia ucisku, bólu lub jakieś dolegliwości. Stąd też możesz być pewny, że dla przykładu tarczyca mówi nam o zaburzonej czakrze gardła. Wystarczy zanalizować to, co czujemy w swoim ciele i odnieść to do okolic naszych czakr.

 

Możesz też zastosować coś innego. Spójrz na cechy urzeczywistnienia dla danej czakry.

Czakra podstawa – zdrowie, niewinność, moc
Czakra brzucha – bezpieczeństwo, spełnienie
Czakra splotu słonecznego – przebaczenie, bogactwo
Czakra serca – miłość, ufność, otwartość
Czakra gardła – łatwość, lekkość, swoboda, spontaniczność
Czakra trzeciego oka – mądrość spokój
Czakra korony – piękno, prostota

 

Zastanów się, które z tych cech masz najmniej rozwinięte, z którymi masz problem. Będą to te czakry, nad którymi trzeba popracować w pierwszej kolejności. Pamiętaj, że czakry to centra energii duchowej, które dostarczają Ci energii związanej z cechami, które widzisz poniżej.

 

Powodzenia mój Przyjacielu
Sławek

 

Jeśli podobał Ci się wpis i chcesz takich więcej, to proszę napisz komentarz lub udostępnij ten wpis innym korzystając z przycisków poniżej.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Blogger.com
 • Dodaj do ulubionych
 • email
 • Forumowisko
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Buzz
 • Kciuk.pl
 • PDF
 • Poleć
 • RSS
 • Spis
 • Twitter
 • Wahacz.pl
 • Wykop
 • Śledzik

Tagi: ,

komentarze 23 do wpisu “Jak samodzielnie sprawdzić swoje czakry?”

 1. Beata napisał(a):
  21 sierpnia 2011 o godz. 23:05

  Witaj ponownie Sławku!
  Wciąż drążę temat czakr 🙂 Kiedyś już o nich czytałam i teraz znów natknęłam się w jakimś artykule na to samo stwierdzenie – że pracując z czakrami nalezy uważać jeśli wykonuje się ćwiczenia otwierania czakr – należy je umieć zamknąć, bo wtedy możemy ściągnąć złą energię do naszego wnętrza. Czy ćwiczenia, o których pisałeś tu na blogu w artykule „czy istnieje prosty sposób na uzdrowienie czakr?” są zatem bezpieczne? Czy po każdym ćwiczeniu należy jeszcze coś zrobić, aby czakry pozamykać?

  • Sławomir Mika napisał(a):
   22 sierpnia 2011 o godz. 20:48

   Witaj Beatko

   Z czakrami to jest tak, że masz je otwarte, albo zamknięte. Możesz też mieć otwarte ale zaburzone. Twoim zadaniem jest je oczyścić i doprowadzić do pełnej otwartości. Nie można się oświecić z zamkniętymi czakrami. Im Twój etap rozwoju duchowego rośnie, tym czakry są bardziej otwarte. W momencie oświecenia wszystkie czakry muszą być otwarte na 100%.

   Jeśli ktoś świadomie zamyka swoje czakry i twierdzi, że trzeba je zamykać, by nic nie zagrażało, to świadczy to wyłącznie o tym, że najpierw ta osoba powinna przestać z ludźmi walczyć, potem sobie i innym przebaczyć, uwolnić od poczucia winy i ugruntować poczucie bezpieczeństwa. I wszystko właśnie w takiej kolejności. Kiedy osoba to zrobi, to przestanie opowiadać o potrzebie zamykania swoich czakr.

   Kiedy osoba przebaczy, uwolni się od poczucia winy i ugruntuje bezpieczeństwo, to już nic nigdy tej osobie nie jest w stanie zagrozić. Tak to działa.

   Mam nadzieję Beatko, że pomogłem
   Sławek

 2. Beata napisał(a):
  22 sierpnia 2011 o godz. 21:24

  Dziękuję Sławku za wyjaśnienie. Wiesz, to chyba ja coś pomieszałam… bo teraz gdy znów znalazłam ten artykuł okazało się, że to chcodziło o otwieranie czakr, ale w powiązaniu z praktyką oobe czy świadomego snu i o podróże astralne 🙂
  Rozumiem zatem, że te ćwiczenia są jak najbardziej bezpieczne 😀
  Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam!

 3. Panie Sławku gdzie znajduje się czakra splotu słonecznego i korony?? Czy może Pan napisać coś więcej o tych czakrach???

  • Sławomir Mika napisał(a):
   25 sierpnia 2011 o godz. 12:28

   Witaj Agatko

   Umiejscowienie czakr wygląda tak:

   Czakra podstawa – między odbytem a genitaliami
   Czakra brzucha – dwa palce poniżej pępka
   Czakra splotu słonecznego – dwa palce poniżej mostka
   Czakra serca – środek klatki piersiowej
   Czakra gardła – środek gardła
   Czakra trzeciego oka – między brwiami
   Czakra korony – czubek głowy

   Oczywiście umiejscowienie czakr może
   nieznacznie się różnić – zależnie od osoby.

   Pozdrawiam Cię ciepło
   Sławek

   • Agnieszka napisał(a):
    6 marca 2012 o godz. 17:50

    Agnie

   • Agnieszka napisał(a):
    6 marca 2012 o godz. 17:54

    witaj Sławku

    ja jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o czakramy, ale wiem że coś w tym jest, szukałam i znalazłam Ciebie w internecie, przeczytałam jak można naenergetyzować swoje czakramy. Pisałeś, że jak gdzieś uciska , boli to znaczy że te czakry należy uleczyć… w jaki sposób mogę się nimi zająć jak nie mam o tym pojecia???
    a moze powinnam do kogos sie udac kto oczysci czakry? Jestem z Lublina, będę wdzięczna za polecenie kogoś:) pozdrawiam serdecznie

    • Sławomir Mika napisał(a):
     8 marca 2012 o godz. 16:06

     Cześć Agnieszko

     Moim zdaniem o wiele więcej skorzystasz, jeśli sama nauczysz się pracować z czakrami i je uzdrawiać.
     Da Ci to dużo satysfakcji i radości. Poza tym będziesz niezależna, a to dobra wiadomość.

     Postaram się nagrać kilka filmów, które pokażą Ci jak to zrobić.

     Już mam je w planach, ale nie jestem pewny kiedy
     będą gotowe. Jak tylko je zrobimy, to napiszę o tym na blogu i dam dostęp.
     Pozdrawiam
     Sławek

 4. Joanna napisał(a):
  25 sierpnia 2011 o godz. 23:12

  Czakry – sporo naczytałam się ostatnimi czasy na ten temat. Wiem, że wszystko idzie we właściwym sobie tempie, ale ciekawe to tematy i człowiek sam jest ciekaw jak to wygląda u niego 😉
  Czytałam też o tym, iż niebezpieczne jest otwieranie wyższych czakr bez otwarcia i zbalansowania niższych. I nasuwa się pytanie: a skąd ja mam wiedzieć jaki jest stan poszczególnych czakr?
  I tu proszę – Sławek jest jak zwykle na swoim miejscu we właściwym czasie 😀
  I jeszcze jedno: podobno wahadełkiem również można sprawdzić poszczególne czakry – tzn, ich stan, czy są zablokowane czy otwarte…. tylko jak to wahadełko powinno się zachowywać? W necie są różne rzeczy a ja nie chcę wszystkim wierzyć 😉
  Pozdrawiam cieplutko

  • Sławomir Mika napisał(a):
   25 sierpnia 2011 o godz. 23:38

   Witaj Asiu… Otwieranie górnych czakr, bez otwarcia niższych nie jest niebezpieczne, ale może powodować pomieszanie i zbytnie odpływanie do świata duchowego. Efekt jest taki, że taka osoba kompletnie nie radzi sobie na planie fizycznym, czyli na ziemi. Znam takie przypadki. Zdecydowanie lepiej jest zacząć uzdrawiać czakry, które rzeczywiście tego potrzebują i nie kierować się tym, czy otwierać górne, czy dolne. Uzdrawia się te czakry, które na ten moment są najbardziej poblokowane lub zupełnie zamknięte. Kiedy się taką czakrę uzdrawia, to sama zaczyna wchodzić w harmonię z innymi czakrami.

   Wahadełko świetnie nadaje się do badania czakr. By to zrobić wystarczy nauczyć się kilku zasad i trochę skoncentrować. No i dobry biometr się przydaje. Biometr to taki szablon narysowany na kartce papieru. Coś w rodzaju skali. Nad takim szablonem trzymasz swoje wahadełko i wykonujesz badanie. Dzięki temu łatwiej się określa wyniki badania. Jeśli będzie dużo chętnych by nauczyć się Analizy Duchowej, to z radością pokażę Wam jak to zrobić. Trzeba trochę poćwiczyć, ale to nie jest trudne do opanowania. Wymaga tylko trochę koncentracji i cierpliwości. Daje za to ogromne korzyści.

   Mam nadzieję, że pomogłem
   Sławek

 5. Joanna napisał(a):
  26 sierpnia 2011 o godz. 00:11

  Dziękuję Sławku 😀
  Jesteś nieoceniony w swoich odpowiedziach 😀
  Cieszę się, że znalazłam Ciebie, a Ty mnie…. nic nie dzieje się przypadkiem i zawsze spotyka nas to, co jest nam potrzebne – takie proste, a takie zapominane.. 🙁

  Będę czytać Twoje słowa, a na rozwinięcie Analizy Duchowej i tym podobnych tematów czekam z …. cierpliwością 😉 (…)

  pozdrawiam
  Asia

 6. Maria napisał(a):
  28 sierpnia 2011 o godz. 00:34

  Witam serdecznie,
  Widzę że zainteresowanie rośnie i bardzo się cieszę że szybko będziemy mogli zacząć naukę. Nie wiem jak to robisz, ale zawsze trafiasz w 10 z tematami. Jesteś niesamowity.
  Czy praca z wahadłem jest trudna? Czy ja mogę też się nim posługiwać? Jakie predyspozycje są potrzebne? Czy wahadło zawsze powie prawdę skąd będę wiedzieć że tak jest (a co jak odczyt będzie błędny)? Jak to robić na sobie? …
  Pytań nasuwa się mnóstwo, wierzę jednak że Twoje wskazówki nam pomogą.
  Czekam z wielką niecierpliwością na rozpoczęcie „roku szkolnego”.
  Pozdrawiam, Maria :-)))

  • Sławomir Mika napisał(a):
   28 sierpnia 2011 o godz. 16:37

   Oczywiście o tym wszystkim Chętnie Ci opowiem przy okazji lekcji. Jeśli spodoba Ci się praca w wahadełkiem, to z pewnością sobie świetnie poradzisz 🙂 Nie potrzeba tutaj jakiś szczególnych zdolności. Na wszystko możesz się otworzyć i wszystko możesz wyćwiczyć 🙂

 7. Maria napisał(a):
  3 września 2011 o godz. 19:02

  Witaj Sławku,
  Twoje słowa dodały mi otuchy. Będę bardzo pilną uczennicą i cierpliwie stosować Twoje cenne rady. Usilnie wierzę, że ta wiedza wniesie w moje życie dużo dobrego i że szybko się tego nauczę. Dobrze mieć Kogoś takiego, Przyjaciela na którego zawsze można liczyć.
  Nie pozostaje chyba nic innego tylko ułożyć jakiś plan lekcji żeby to wszystko ogarnąć. A czy wywiadówki też przewidujesz?
  Cieszę się na te zajęcia 🙂 pozdrawiam cieplutko w ten letni, słoneczny dzień,
  Maria

 8. Maria napisał(a):
  3 września 2011 o godz. 19:55

  Już mi dał i na pewno da jeszcze więcej. Nasze grono rośnie, zainteresowanie też. Oby się tylko Tobie nie znudziło…
  Dziękuję za wszystko

 9. Iwona napisał(a):
  20 września 2011 o godz. 21:01

  Witaj Sławku
  czy jeśli odruchowo kładzie się dłonie na którejś z czakr to może to świadczyć o zaburzeniu danej czakry?

  pozdrawiam serdecznie

  • Sławomir Mika napisał(a):
   20 września 2011 o godz. 23:26

   Tak Iwonko. Ciało samo wyczuwa, która z czakr wymaga doenergetyzowania

   Pozdrawiam
   Sławek

   • Iwona napisał(a):
    21 września 2011 o godz. 08:01

    Wiesz co Sławku pragnę Ci powiedzieć, że jak zaczęłam słuchać Twoich Dekretów zwłaszcza ten o bezpieczeństwie to odruchowo kładłam ręce na brzuchu na początku nie zwracałam na to uwagi, potem zaczęłam się zastanawiać czy jest między tym jakiś związek, teraz widzę, że osiąga się poprzez to lepsze efekty, a przynajmniej u mnie tak działa. Zresztą coraz bardzie zaczyna mnie interesować uzdrawianie chyba dlatego, że zaczynam dostrzegać u siebie efekty
    Dekrety naprawdę zaczynją mi coraz bardziej pomagać choć na początku to było bardzo różnie, taka huśtawka emocjonalna. A przynajmniej na mnie tak to podziałało

    Pozdrawiam Ci bardzo serdecznie

Zostaw odpowiedź